Noc KupałyNoc Kupały to nasze słowiańskie letnie przesilenie


Jest to jedno z najważnieszych świąt słowiańskich z nocy 21 na 22 czerwca, ponieważ jest symbolem zwycięstwa światła nad ciemnością. Nakrótsza noc w roku, była zawsze celebrowana we wszystkich kulturach, miała wiele nazw takich jak Noc kupalna, Kupalnocka, Sobótka, Palinocka, Sabat Litha czy święto Litha.

Oczywiście wiedza o tym co tej nocy ma miejsce i jak potężne bonusy można uzyskać nie podobała się gadom, dlatego stworzyli tak zwaną noc świętojańską 23 na 24 czerwca. Miała ona na celu w sprytny sposób odwrócić uwagę i przekierować energię na 2 noce później, kiedy już energia nie będzie taka silna, alby ludzie nie mogli z niej skorzystać.

Co możemy uzyskać tej nocy ?

Odpowiedź bardzo dużo. Przesilenie letnie to święto ognia jak dobrze każdy wie, a co się z tym wiąże jest mocą oczyszczenia, miłości, zwycięsta życia nad śmiercią, płodności, uzdrawiania.

Nieodzwonymi elementami sobótki są oprócz ognia także woda, słońce, księżyc i gwazdy.

Kobiety pletą wianki jako smybol tworzenia z czystej i pięknej energii żeńskiej i rzucały je w wodę aby odrzucić wszystko co złe, znaleźć miłość i partnera. Miały one właściowości ochronne i były tez symbolem pozbycią się swoich trosk.

Ludzie palą ogniska i skaczą nad nimi aby się oczyścić ze starych negtynych enegrii i struktur, bo jak wiecie aby przyszło nowe, stare musi odejść a najlepszym sposobem na to jest ogień, który spala wszystko co niepotrzebne.

Noc Kupały to także dobry czas na oczyszcznie się w zbiornikach wodnych, rzekach, jeziorach, morzu, wannie lub basenie, oprócz oczyszczenia daje to możliowść naładowania się przez wodę i połacznie bezpośrednio z

Matka Ziemią.


Potężne siły jakie w tym dniu spływja na ludzi może tylko wykorzystać człowiek który ma w wtedy wysokie wibracje i pozbawiony jest strachu, a jego serce jest czyste.

Dlatego radzę Wam abyście tej nocy udali się do lasu i poszukali kwiatu paproci . Paproć która zakwitnie tej nocy a zostanie znaleziona przez człowieka o czystej energii da mu moc tworzenia, bogactwo a jego dom zaszczyci miłość i szczeście, będzie żył w dostatku.

Życzę Wam wszystkim znalezienia swojej paroci abyście kierowali się w życiu miłością i dokonywali samych pięknych czynów w szczystnych ideach, byli przykładem dla innych jak należy żyć w świecie materalnym, nie zapomonając o wspaniałościach świata duchowego i tym co możemy uzyskać będąc na wyskoich wibracjach.

IIMarkII

478 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie