Rasa Dogman, Cynocefalia, Anubis

Zaktualizowano: 11 sty


Rasa Dogman, Cynocefalia, Anubis

Mężczyźni o psich głowach lub Cynocefalia są we wszystkich mitach i legendach, w każdym rejonie swiata. Nie mylić z wilkołakami to są inne stworzenia.


Prawie każdy kto żyje na Ziemi i wyglda jak człowiek ma 50% DNA czystego człowieka, reszta to jedna lub więcej ras obcych. Czystych ludzie ze 100% DNA jest bardzo mało. Im ktoś ma czystsze DNA rasy obcej tym więcej cech i energii od nich posiada.

Udało mi się znaleźć parę sławnych ludzi, z takim DNA. Jeden z nich nawet przybrał pseudonim w którym jest słowo pies. Jest nim Snoop Dogg.


Grecy nazwali ich Cynocefalia. W Egipcie natomiast jeden z bogów znany Anubis też miał się głowę szakala, psa.

Mężczyźni o psich głowach w starożytności. Grecki lekarz Ctesias pisał o istnieniu w Indiach mężczyzn z psimi głowami już w V wieku pne.


Jego raport obejmował również jednorożce, satyry i mężczyzn, którzy osiągali 18 stóp wzrostu.

Ludzie ci szczekali komunikujac sie z innymi. Polowali jak psy. Być może mimo wszystko Ctesias nie był zbyt odległy. Nawet Herodot odnosi się do mężczyzn z psimi głowami. Zauważa, że ​​starożytni Libijczycy twierdzili, że istoty żyły na ich ziemiach.Cerkiew prawosławna przedstawia św. Krzysztofa który ma głowę psa na szeregu zdjęć.


Niemiecki biskup, Walter ze Speyer, piszę o św. Krzysztofie jako człowieku z głową psa, ucztującego na ludzkim ciele, aż spotka Chrystusa. Po ochrzczeniu Krzysztof przybiera ludzki wygląd i poświęca swoje życie Bogu.
Marco Polo także pisze nawet o mężczyznach z psimi głowami. Jego Podróże opisuja o Cynocefaliach, zamieszkującej Wyspy Andamańskie. Dla Polo byli barbarzyńcami i okrutnymi, podobnymi do mastifów.


Buddyjski misjonarz omawia wyspę zamieszkaną przez mężczyzn o psich głowach. Wyspa została zidentyfikowana zarówno jako Japonia, jak i Ameryka. To nawiązuje do japońskich legend o psach o ludzkiej twarzy, ale pierwsza wzmianka o mężczyznach z psimi głowami jest w Ameryce.

W hrabstwach północnego Michigan ludzie opowiadają historie o dziwnym stworzeniu prześladującym ich nocą. Na początku większość osób, które go spotkały, myśli, że to tylko duży czarny pies; ale potem bestia wznosi się na tylnych łapach i ujawnia swoją prawdziwą naturę, wysokie na 7 stóp, dwunożne monstrum z głową psa, zaskakująco niebieskimi oczami i tułowiem człowieka. Wydaje nieziemskie wycie, które brzmi prawie jak ludzki krzyk, wysyłając wszystkich, z wyjątkiem najbardziej mężnych świadków, uciekających ze strachu.


Stworzenie to, zwane Michigan Dogman, było praktycznie nieznane współczesnemu światu przed ostatnią połową XX wieku, chociaż mówi się, że krąży po lasach wokół rzeki Manistee od czasów, gdy żyły tam plemiona Odawa. W ostatnich latach Dogman stał się również istotą godną uwagi i badań w społeczności kryptozoologicznej, stworzono nawet cały odcinek Monster Quest.

Kolejną znaną postacią, aktorem jest Richard Gere czy piosenkarz Savage.Folklor celtycki opisuje Wulvera na Szetlandach. To stworzenie nie jest wilkołakiem; raczej człowiek z głową wilka. Żyją w jaskiniach i lubią łowić ryby. Niektóre opowieści twierdzą nawet, że wulver zostawił ryby na parapecie biednych członków społeczności.

Podobnie irlandzki folklor szczyci się Faoladhem, wilkołakiem, który chroni dzieci i strzeże rannych mężczyzn.


Osobą która w Polsce mówi o tych istotach jest Dariusz Kwiecień. Dotarł on do zeznań świadków którzy twierdzili, że takie istoty pojawiały w obozach koncentracyjnych widziano je w Oświęcimiu. Byli ubrani w mundury niemieckich oficerów za czapkami na głowach.Należy tez wymienić Egipskiego Anubisa, którego rzeźby, obrazy moża spotkać dosłownie wszędzie w obrębie basenu morza śródziemnego i nie tylko.


Armia wilków pokazana jest także w polskim filmie Akademia Pana Kleksa.

Rasa ta pomagała gadom wielokrotnie, czy to w Egipcie czy w innych miejscach ziemi w walce z nami ludzimi i innymi rasami.
Istoty takie są uwiecznione na rysunkach, rzeźbach ludów zamieszkałych w obu Amerykach.


II Mark II

355 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Sirtyanie